İzmir Şehir Hastanesine başvurarak sağlık kuruluna başvurarak istenilen amaca uygun heyet raporu alınabilmektedir. Sağlık kurulunda kanser hastaları dahil tüm branşlarda hizmet veriliyor.

  İzmir Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Birimi

  İzmir Şehir Hastanesinde Sağlık Kurulu işlemleri ana binadan ayrı olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon binasında yapılmaktadır. (otopark problemi bulunmuyor.)

  İzmir Şehir Hastanesi Heyet Raporu Nasıl Alınır?

  Öncelikle sağlık kurulu raporu alabilmek için Alo 182 veya MHRS üzerinden randevu alınmış olması gerekiyor. Nasıl randevu alacağınızı bilmiyorsanız öğrenmek için tıklayın.

  İzmir Şehir Hastanesi – Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon binasına girildiğinde hemen sağ kapıda “Sağlık Kurulu/Heyet” tabelası bulunan kapıdan girilerek öncelikle ilerideki başvuru kayıt masasından kayıt açılması gerekmektedir.

  Kayıt açılırken kişinin bilinen hastalıkları bildirilecek, kimliğinin fotokopisi ve kamera ile fotoğrafı çekilecektir. (Her ihtimale karşı kimlik fotokopisi yanınızda bulunabilir.)

  • Engel oranı tespit
  • ÖTV indirimi (Ücretli – 1000 TL civarı)
  • Evde bakım yardımı almak
  • Engelli kimlik kartı almak

  Başvuru formunda yukarıdaki “Başvuru Amaçları” alanları seçilerek kayıt açılacak. Herhangi bir ücretli işlem varsa aynı koridor içerisindeki vezne den ödeme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor.

  Yanınızda Bulunması Gereken Evraklar

  • İlaç Kullanım raporları,
  • Hastalıklara ve geçirdiği operasyonlara dair epikriz raporu,
  • Daha önceden engelli raporu olanların önceki engelli raporu

  Hekimler bütün bilgileri e-nabız üzerinden görebiliyor olsa da bu belgelerin hazırda bulunması istenebilir. Bulunabilen her sağlık dokümanının yanınızda olması avantaj sağlar.

  Heyete Giriş İçin Yapılacak İşlemler

  İlk kayıt açıldıktan sonra kapı girişindeki “Evrak Kayıt” birimine gidilerek evrak kaydı yapılacak ve tekrar ilk başvuru yapılan masadan muayene için gezilmesi gereken poliklinik bilgileri ve barkodları alınacak.

  Barkodlar alındıktan sonra kan verme bölümünden kan verilerek işlemlere başlanır. (Aç gelinmesi gerekmektedir.) tok olunması durumunda işlem aksayabilir.

  Kan verme işlemi ardından aynı koridorda bulunan Genel Cerrah, Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Ortopedi, İç Hastalıkları (Dahiliye), Psikiyatri, Fizik Tedavi gibi birimler tek tek hekimlerin müsait olma durumuna göre ziyaret edilir. (14.30 dan önce gelinmesi fayda sağlar.)

  Onkoloji dahil bütün işlemler yaklaşık 1-1,5 saat içerisinde tamamlanabiliyor.

  Kanser Hastaları İçin Onkoloji ;

  Kanser hastalığı söz konusu olduğunda İç Hastalıkları uzmanı Onkoloji birimine yönlendirme açacak ve ilk kayıt açılan masadan Onkoloji birimi için barkod alınacaktır.

  İzmir Şehir Hastanesi Onkoloji

  Onkoloji birimi aynı bina içerisinde bulunmuyor. Araçla Poliklinik 5 kapısına giderek (Ana binanın en Bornova yönündeki en uç noktası) Onkoloji hekimine muayene olup tekrar Sağlık Kuruluna geri gelinmelidir.

  Bütün işlemler tamamlandığında yapılan işlemler ve evraklar kayıt masasında kontrol edilecek ve Heyet günü ve saatine randevu verilecektir.

  Paylaş.